ЦЕЛОСЕН СПЕКТАР НА ГАС

ЕДИНСТВЕНИОТ КОМПЛЕТ СПЕКТАР НА ГАС ОД 3,5 ДО 40 НА ПАЗАРОТ

IVECO е единствениот производител во светот кој ја покрива целата палета на комерцијални возила од лесни комбиња и средно тешки камиони до тешки зглобни камиони на гас за транспорт на долги растојанија со робусни и секојдневни возила на гас. Користената технологија на бензински мотори е резултат на децениска интензивна работа за истражување и развој што сега на користиците им се исплати. Без разлика дали барате решение за испораки во внатрешноста на градот, за општински задачи, за логистика на градилиштето или за меѓународен транспорт, сигурно ќе го најдете вистинското возило на гас во нашата широка палета на високо специјализирани модели.

Еко-пријателски спектар

DAILY HI-MATIC NATURAL POWER
Daily HI-MATIC Natural Power е првото возило на гас што нуди 8-брзински автоматски менувач, што го прави идеално решение за урбан сообраќај.
​​​​​​​​​​​​​

Daily Blue Power им овозможува на транспортните оператори да работат во урбани средини, во корист на трговските активности на градовите и ефикасното возење, притоа минимизирајќи ги загадувачите и емисиите на бучава од нивните возила. Со највисоките нивоа на удобност, ефикасност на горивото и  перформанси, тој ќе ги исполни сите ваши оперативни барања. Неговиот 3,0-литарски CNG мотор со 100 kW (136 КС) и 350 Nm ги нуди истите перформанси како еквивалент на дизел – со 4 dB потивок мотор, до 5% пониски емисии на CO2 (до 95% со био-метан), 12 % пониски емисии на NOx и 76% пониски вредности на ситна прашина и одлична ефикасност на горивото.

Daily Natural Power е достапен како комбе или шасија во многу варијанти, со различни каросерии и со максимална носивост до 7,2 тони. На Daily Natural Power е совршено удобно во различни работни средини и мисии. Неговата цврстина и издржливост произлегуваат од уникатната шасија на рамката од скалила, конструирана со странични делови од Ц-пресек од специјален челик, што им овозможува максимална флексибилност на бодибилдерите.

  • Заштедата на гориво може да достигне до 35%
  • 4dB помал шум на моторот наспроти. дизел
  • Нема AdBlue®
  • Нема одржување на системот за после-третман
  • Најавено отстапување од 4,25 тони комбиња во октомври 2018 година. Владата на ОК објави петгодишно отстапување што им овозможува на сопствениците на лиценца од стандардна категорија Б да возат комбиња со алтернативно гориво до 4,25 тони GVW наместо вообичаените 3,5 тони за комерцијално возило на бензин или дизел (предмет на минимум 5 часа задолжителна обука).

Eurocargo
Natural Power
Одржлив, ефикасен,
маневрирачки и
разноврсна: Eurocargo е
совршен камион за
урбани мисии

​​​​​​​​​​​​​

Од собирање отпад и чистење на патишта до патни услуги и апликации за контејнери, може да ги задоволи сите потреби. Eurocargo Natural Power е достапен во различни варијанти на тежина од 8 тони до 16 тони и со 6-цилиндричен мотор со 150 kW (204 КС) и вртежен момент од 750 Nm, кој може да се комбинира и со рачен 9-степен менувач и со целосно автоматски менувач со конвертор на вртежен момент и нуди опсег до 400 km при работа со природен гас.

Интелигентното распоредување на резервоарите за гас на страните на двата странични членови на рамката значи дека е достапен истиот капацитет за товарење и транспорт како кај Diesel Eurocargo: сите димензии на каросеријата остануваат непроменети. Eurocargo Natural Power е совршен за урбана употреба – благодарение на ниските емисии на издувни гасови што му овозможуваат пристап до зоните со ниски емисии и чист воздух, и благодарение на неговиот 5 dB потивок шум на моторот во споредба со дизелот, кој нуди вистинска предност за ноќно време испораки.

S-WAY NP
IVECO S-WAY NATURAL POWER- ВОЗЕТЕ ПО НОВИОТ ПАТ

​​​​​​​​​​​​​

06-980x654

Природна моќност значи да извлечете максимум од вашиот мотор и да имате најмало влијание врз животната средина. Тоа значи 95% помалку PM, 95% помалку емисија на CO2 со биометан, 90% помалку NO2 и најдобра акустична удобност во кабината.

Тоа значи автономија до 1600 km со LNG и врвен комфор во возењето во новата кабина. Тоа значи максимална поврзаност и најдобар контакт работејќи со природата.

ОТКРИЈ ПОВЕЌЕ
Ве молиме да ни ги дадете вашите податоци подолу за да дознаете повеќе. Еден од нашите специјалисти ќе ве контактира наскоро

МАРКЕТИНГ АКТИВНОСТИ
Обработка на моите податоци од Каргомакс Дооел Миладиновци Илинден со помош на автоматизирани или електронски средства+ вклучително и преку пошта или е-пошта, телефон (на пр. автоматизирани телефонски повици, SMS, MMS, факс) и кои било други (на пр. веб-страници, мобилни апликации), со цел испраќање комерцијална комуникација како и рекламирање на производи и услуги.

МАРКЕТИНГ НА ТРЕТИ ЛИЦА
Пренесување на моите податоци до Каргомакс Дооел Миладиновци Илинден +и нивна обработка со цел испраќање комерцијална комуникација како и рекламирање на производи и услуги или вршење истражувања на пазарот.

Полињата означени со * се задолжителни!