Здраво Daily!
Што има ново?

NEW DAILY КАБИНА
СТАНИ ПОПАМЕТЕН.

Новиот IVECO Daily Cab, со адаптивни и интелигентни решенија, е ваш вистински придружник во деловниот успех: семејството AIR-PRO прво пробива нови чекори прво во индустријата, иновативната пневматска суспензија со паметни електронски контроли – лесно контролирана преку ергономски ротационен прекинувач во кабината – за подобрување на удобноста при возењето, за заштита на вас и вашиот товар и прилагодување на вашата работа.

Дополнително, новиот IVECO Daily Cab, е првиот LCV со перниче за седење, потпирач за грб и потпирач за глава во мемориска пена, ви овозможува гласовно да комуницирате со вашето возило и продолжува да напредува со поврзаноста, со постојано проширување на низата со високо персонализирани услуги прецизно приспособени на вашата употреба на возилото и вашите барања.

ИЗДРЖЛИВ И ЗА НАЈСЛОЖЕНИТЕ РАБОТИ
Со новиот IVECO Daily, ги извршувате најсложените работи брзо и ефикасно, заштедувајќи време, подобрувајќи ја вашата профитабилност и почитувајќи ја животната средина.

ПЕРФОРМАНСИ НАЈДОБРИ ВО КЛАСАТА
Знаете дека можете да се потпрете на Daily кој ќе ви ги покаже своите перформанси најдобри во класата од ден во ден, од година во година. Со својот напредна трансмисија и мотор со висока ефикасност, тој е дизајниран да покажува ефикасност на горивото и низок TCO

Активни промоции
е-Брошура
Повеќе информации


ЗДРАВО DAILY, ШТО ИМА НОВО?

AIR PRO
СУСПЕНЗИЈА
НОВ МАНУЕЛЕН МЕНУВАЧ & ОПТИМИЗИРАН МОТОР
IVECO DRIVER PAL
ПРЕКУ AMAZON ALEXA

ВРВНО
ВРВНО КОМФОРНО СЕДЕЊЕ

НОВИ СЕДИШТА.

Првиот LCV со перниче за седиште, потпирач за грб и потпирач за глава во мемори пена:

 • 30% намалување на чувството на притисок резултира со поголема удобност и помал ризик од болки во грбот
 • 15 mm повеќе пена на страничните елементи која ја подобрува безбедноста и искуството во возењето
 • 20 mm подолго и 15 mm подебело предно перниче обезбедува подобра поддршка за нозете
 • Целосно редизајнирање на картерот и рачките на седиштата, оптимизирани за честите излегувања од возилото при вршење на испорака.
ПРЕЦИЗНОСТ ПРИ МЕНУВАЊЕТО НА БРЗИНИ

Одлично возачко искуство

НОВ МАНУЕЛЕН МЕНУВАЧ

Новиот мануелен менувач нуди одлично искуство во возењето со најдобра способност во класата за менување на брзини и прецизност: слободен од намален за 50% во споредба со претходните модели, без промена на маслото за 350.000 km, издржливоста на куплунгот зголемена за 18% кога ќе се спои со 2,3-литарскиот мотор.

IVECO Daily - Manual Gearshift

 • ✔︎ СОВРШЕН КОМФОР ЗА МЕНУВАЊЕ НА БРЗИНИ ПРЕДАВКИТЕ
 • ✔︎ НАЈДОБАР ВО КЛАСАТА ЗА ПРЕЦИЗНОСТ
 • ✔︎ ПОДОБРЕНА ЕФИКАСНОСТ
 • ✔︎ НОВО ИЗЦЯЛО СИНТЕТИЧНО МАСЛО
 • ✔︎ ОДЛИЧЕН СООДНОС НА ВРТЕЖЕН МОМЕНТ- ТЕЖИНА (8,8 Nm/kg)
 • ✔︎ ЗГОЛЕМЕН ВРТЕЖЕН МОМЕНТ (+15%)

HI-MATIC 

АПСОЛУТНО ЗАДОВОЛСТВО ВО ВОЗЕЊЕТО.

 • 8-брзински автоматски менувач дизајниран да обезбеди апсолутно задоволство при возењето, со ергономската мултифункционална рачка за менување
 • Широка линија на мотори, со две зафатнини од 2,3-литри и 3,0-литри и коњски сили кои се движат од 136 до 207, обезбедувајќи решение за секоја мисија
 • Одржливо уживање во возењето напојувано со компримиран природен гас, со асортиманот на Daily CNG, кој ги нуди сите перформанси, ефикасност и удобност на Daily HI-MATIC заедно со одржливоста и нискиот TCO на технологијата за природен гас на IVECO
 • Избор на ЕКО режими и напојување и функција Start & Stop, стандардни кај 2,3-литарскиот мотор
 • Стратегијата за самоприспособување на менувачот обезбедува непречена правилна брзина вклучена за помалку од 200 милисекунди
ОПТИМИЗИРАНИ МОТОРИ

Дизајнирани за да извршуваат

ДО 6% ЗАШТЕДА НА ГОРИВО
Новите мотори на IVECO Daily се издвојуваат по нивната економичност: моторот од 2,3 литри постигнува заштеда до 6% (WLTP циклус) преку зголемување на притисокот од 25% (2000 бари) во системот Common Rail за подобрување на ефикасноста на согорувањето и нови челични клипови со подобрен термомеханички отпор. 

ОПТИМИЗИРАНИ МОТОРИ
Заштеда на гориво до 6% на моторот од 2,3 литри (WLTP циклус), зголемување на вртежниот момент до 15% за попребирливи апликации и сообразност Фактор 1 – над барањата за Euro 6 регулативата.

ЗАЈАКНЕТЕ ГИ ВАШИТЕ АМБИЦИИ
Со широката гама на мотори на новиот IVECO Daily, ги избирате перформансите коишто одговараат на вашата мисија: знаете дека ќе имате моќност, влечење, носивост и брз одговор за да ја завршите работата ефикасно – и ќе уживате во ниските вкупни трошоци на сопственикот. Целосно редизајнираниот систем за после-третман со двојна SCR технологија ги одржува широките можности за поставување на телото на претходните модели. Обезбедува усогласеност со Euro VI-E и Euro 6-D Final со фактор на усогласеност од 1 – што значи доживотна усогласеност во реални услови – пред идните регулативи.

ОДБЕРЕТЕ МОТОР

2.3-litre FIA engine Euro 6D Light Duty

КОМЕРЦИЈАЛЕН НАЗИВ120140160
СИЛА (КС)116
(86 kW)
136
(101 kW)
156
(116 kW)
ВРТЕЖЕН МОМЕНТ (Nm)340370400
ТУРБОe-VGT
МЕНУВАЧHI-MATIC / MANUAL
 
e-VGT: Electronic Variable Geometry Turbocharger

2.3-litre FIA engine Euro 6D Heavy Duty

ОДБЕРЕТЕ МОТОР140160
СИЛА (КС)136
(101 kW)
156
(116 kW)
ВРТЕЖЕН МОМЕНТ (Nm)370400
ТУРБОe-VGT
МЕНУВАЧHI-MATIC / MANUAL
e-VGT: Electronic Variable Geometry Turbocharger

3.0-litre FIC engine Euro 6D Heavy Duty

КОМЕРЦИЈАЛЕН НАЗИВ160180210
СИЛА (КС)160
(119 kW)
176
(131 kW)
207
(154 kW)
ВРТЕЖЕН МОМЕНТ (Nm)400430470
ТУРБОVGTVGTe-VGT
МЕНУВАЧMANUALHI-MATIC /
MANUAL
HI-MATIC

VGT: Variable Geometry Turbocharger
e-VGT: Electronic Variable Geometry Turbocharger

3.0-litre FIC engine Euro 6D Heavy Duty CNG*

КОМЕРЦИЈАЛЕН НАЗИВCNG
СИЛА (КС)136
(101 kW)
ВРТЕЖЕН МОМЕНТ (Nm)350
ТУРБОWG
МЕНУВАЧHI-MATIC /
MANUAL
* Compressed Natural Gas; WG: WasteGate.

НОВА ВНАТРЕШНОСТ & ВОЗАЧКО ИСКУСТВО

Дизајниран околу вас

ВРВНА КОМОЦИЈА

Нови седишта

Мемориската пена во седиштето и потпирачот за грб, па дури и во потпирачот за глава, обезбедува максимална удобност

Едноставна и лесна интеракција

Кластерот за прикажување во боја со висока резолуција обезбедува кориснички, интуитивен интерфејс кој го прави исклучително лесен за интеракција со вашиот Daily и пристап до сите клучни поставки на вашето возило во реално време.

Паркинг комфорт и ефикасност

Електричната сопирачка за паркирање автоматски се вклучува кога е паркирана и се отклучува кога сте подготвени да возите. Заштеда на време во урбаните мисии со повеќе застанувања, како што е испораката на пакети.

Супериорен комфорт при возење
и егономија

Системот за управување на Daily може да се прилагоди и во аксијална и во аголна положба за да се постави совршена положба за возење за подобра удобност и ергономија.

Лесен, едноставен за маневрирање

Електричното серво управување е многу прецизно и реагира на командите на возачот. Уникатната функција Градски режим дополнително го намалува напорот потребен за управување за дури 70%.

Практична работна станица

Табелата што може да се извлече на централното совозачко седиште обезбедува практична поддршка за правење документи.

НАПРЕДЕН СИСТЕМ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧИТЕ

Фокусирајте се на вашата работа во целосна безбедност

БЕЗБЕДНО И БЕЗ СТРЕС ВОЗАЧКО ИСКУСТВО

Новите напредни системи на IVECO Daily за помош на возачот ви помагаат во незгодни ситуации и го отстрануваат стресот кога возите во густ сообраќај. 

IVECO Daily ви помага да уживате во придобивките на многу намалениот дневен замор и поголемата безбедност.

DAILY ADAS

TRACTION PLUS 

Ве држи безбедно на патот при лизгав терен.

AEBS & CITY BRAKE PRO 

Избегнува судири во градскиот сообраќај.

PROACTIVE LANE KEEPING ASSIST

Секогаш ве држи во вашата сообраќајна лента.

CROSSWIND ASSIST

Останува стабилен при ветришта во спотивен правец.

ACC – Adaptive Cruise Control  

Управува безбедно на патот

HILL DESCEND CONTROL  

Безбедно возење при стрмни падини..

QUEUE ASSIST  

Уживајте во густиот сообраќај без стрес.

ПОВРЗАНИ УСЛУГИ

Добредојдовте во светот на поврзани услуги на IVECO

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО IVECO DRIVER PAL

IVECO DRIVER PAL

МОЈАТА
ЗАЕДНИЦА
МОЈОТ
IVECO

ПОВРЗАНИ УСЛУГИ 

Поврзаноста на вашиот Daily го отвора светот на IVECO ON интегрираните услуги и транспортните решенија дизајнирани да го направат вашиот живот полесен и вашиот бизнис попрофитабилен:

МАКСИМИЗИРАЈТЕ ГО РАБОТЕЊЕТО НА ВАШЕТО DAILY
Вашето Daily е поврзано со контролната соба на IVECO, која постојано ги следи неговите перформанси и преку далечинска теледијагностика може да преземе превентивни активности за да го задржи вашето возило на пат.

ОПТИМИЗИРАЈТЕ ЈА ЕФИКАСНОСТА НА ВАШАТА ФЛОТА
Следете го вашето Daily во реално време од вашето биро или во движење со MYDAILY и планирајте ја неговата услуга за да ја максимизирате ефикасноста; користете ги Паметните извештаи за добро да се грижите за вашето возило и да заштедите гориво.

ЛЕСНА DAILY АПЛИКАЦИЈА
Новата апликација IVECO ON Easy Daily е дизајнирана да ви го олесни животот како возач на IVECO Daily. Можете да го користите за да ја видите вашата алатка за оценување на стилот на возење, да ја активирате IVECO Assistance Non-Stop и да пристапите од далечина до информациите за дијагностика на вашето возило. Едноставно.

УПРАВУВАЈТЕ СО СВОЈАТА ФЛОТА БЕЗ НАПОР
Можете да ги искористите предностите на сеопфатното решение за управување со флота на Daily или да користите сопствен систем, кој беспрекорно ќе комуницира со внатрешниот екран на Web API на возилото.

ТЕХНОЛОГИЈАТА НА ВАША УСЛУГА

ИНТУИТИВНА ИНТЕРАКЦИЈА
Информативна табла за прикажување во боја со висока резолуција, јасен внатрешен екран и лесен за употреба, интуитивна навигација со клучните поставки, лесен пристап до информации.

СЛЕДЕЊЕ НА ПРИТИСОКОТ НА ГУМИТЕ ВО РЕАЛНО ВРЕМЕ ВРЕМЕ
Податоците за притисокот се прикажуваат на информативната табла, одржувајте оптимален притисок во гумите, возете безбедно и заштедите гориво. Достапно на модели со единечни и дупли тркала.

MYIVECO INFOTAINMENT SYSTEM
Јасен екран од 7 инчи, радио DAB, евалуација на стилот на возење, пресликување на мобилниот уред и екран на задната камера.

MYIVECO INFOTAINMENT СО TOMTOM®
Навигација со камиони, сообраќај во живо, предупредувања за ограничување на брзината, камери за брзина и гласовни команди.

DAILY CNG

Новиот IVECO Daily CNG (Компресиран природен гас) е совршено решение за вашиот зелен деловен транспорт – без оглед на вашата мисија: ослободете го вашиот бизнис од ограничувањата на еколошките регулативи за да извршите неограничени испораки во центарот на градовите и областите со голем сообраќај, да го намалите вашиот јаглероден испуст со речиси нула емисии на CO2 со полнење на вашиот Daily CNG со биометан и засилете го вашиот бизнис со моќните перформанси на 136 КС и вртежен момент од 350 Nm на 3,0-литарскиот CNG мотор.

DAILY HI-MATIC CNG: ОДРЖЛИВО, АПСОЛУТНО ЗАДОВОЛСТВО ВО ВОЗЕЊЕТО
Пробијте нов терен во удобноста и одржливоста со првото возило со природен гас во својата класа со 8-брзински автоматски менувач: зголемете ја економичноста на горивото со комбинирање на HI-MATIC менувачот и CNG моторот.

DAILY CREW CAB & DAILY 4X4

Ваш тим, ваша работа!

ВАШИОТ ТИМ

Ваш тим, ваша работа!

Новото IVECO Daily Crew Van е идеално решение за транспорт на луѓе и товар безбедно, удобно и ефикасно. Изберете клупа со три или четири седишта, опремена со сигурносни појаси со 3 точки и функционални потпирачи за глава, добијте преграден ѕид за да се обезбеди заштита на возачот и патниците.

Придобивките на Daily Crew Van од дополнителниот простор за складирање во главата на предниот дел од кабината и повеќенаменски лесно достапни прегради за складирање во клупата и во страничниот ѕид.

Daily Crew Van е достапен во GVW верзија од 3,5 тони, со единечни или дупли тркала и со избор на врати од десна страна или пак двојни лизгачки врати.

Испорака на сите терени

Можете да се потпрете на новиот IVECO Daily 4×4 за да ве однесе до вашата дестинација, колку и да е тешко достапна, удобно и безбедно.

Ниту една испорака не е премногу тешка, со верзиите за on-road и off-road со GVW до 7,0 тони и пространи товарни волумени кои се движат од 9 до 18 m3, а со ABS и ESP специјално развиени за Daily 4×4 безбедноста е обезбедена.

ГАЛЕРИЈА

Daily ја завршува работата со стил

IVECO ON  
IVECO ON e новиот свет на интегрирани услуги и транспортни решенија, создаден од IVECO за да ви помогне да го направите вашиот бизнис поконкурентен, профитабилен, одржлив и полесен за управување.

Премиум приспособени услуги 
Поврзувањето IVECO исто така отклучува нова модуларна услуга која ќе ви помогне да ги оптимизирате перформансите и ефикасноста на вашата флота.

Конфигуратор 
Конфигурирајте го вашиот идеален бизнис партнер

ОТКРИЈ ПОВЕЌЕ
Ве молиме да ни ги дадете вашите податоци подолу за да дознаете повеќе. Еден од нашите специјалисти ќе ве контактира наскоро

МАРКЕТИНГ АКТИВНОСТИ
Обработка на моите податоци од Каргомакс Дооел Миладиновци Илинден со помош на автоматизирани или електронски средства+ вклучително и преку пошта или е-пошта, телефон (на пр. автоматизирани телефонски повици, SMS, MMS, факс) и кои било други (на пр. веб-страници, мобилни апликации), со цел испраќање комерцијална комуникација како и рекламирање на производи и услуги.

МАРКЕТИНГ НА ТРЕТИ ЛИЦА
Пренесување на моите податоци до Каргомакс Дооел Миладиновци Илинден +и нивна обработка со цел испраќање комерцијална комуникација како и рекламирање на производи и услуги или вршење истражувања на пазарот.

Полињата означени со * се задолжителни!