ДОДАЈТЕ МУ НА ВАШЕТО IVECO УШТЕ ПОГОЛЕМА ВРЕДНОСТ

Направете го вашето работно и возачко искуство уште повозбудливо и уникатно, преку целосната линија на производи дизајнирани специјално за вашето возило.

Подобрете ја сестраноста на вашето возило со широк спектар на опции како и неговата профитабилност со аеродинамички решенија за заштеда на гориво.

Активните и пасивните дополнителни безбедносни системи ви помагаат подобро да го заштитите вашето возило, додека високотехнолошките додатоци навистина ја носат иднината.

Зголемете ја поврзаноста со додавање GPS локатор или целосен мултимедијален систем.
Зголемете ја удобноста на пат со сеопфатен избор на додатоци за да го направите вашиот престој што е можно попријатен.

ЗОШТО ДА ГО НАДГРАДИТЕ ВАШЕТО IVECO

Сестраност

Направете вашето возило да одговара на вашата личност и на вашите работни потреби

Безбедност

Зголемете ја безбедноста за себе, за вашите возила и за другите учесници во сообраќајот

Профитабилност

Попријатно возење значи помалку замор и поголема продуктивност
НАПРАВЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗАЧКО ИСКУСТВО УНИКАТНО

Daily Додатоци

НОВА ПАЛЕТА НА ДОДАТОЦИ ЗА ВАШЕТО DAILY

Верен на својот природен инстинкт за предвидување на деловните потреби, New Daily сега додава цела палета на нови технолошки напредни функции на својата позната робусност и разновидност, што го прави најдобар деловен асистент.

  • Нова линија на аеродинамички решенија, како на пример спојлер, за подобрување на профитабилноста при заштеда на гориво и намалување на емисиите на CO2;
  • Дополнителни активни и пасивни безбедносни системи за да се обезбеди најдобра можна заштита на вашето возило;
  • Нов асортиман на производи дизајнирани да ја зголемат поврзаноста и вградената технологија, со нов мултимедијален систем, задна Wi-Fi камера и Qi држач за паметен телефон.

DAILY ОСНОВНИ ДОДАТОЦИ

СЕСТРАНОСТ

Комплетирајте го вашето Daily со багажникот за да овозможите користење на покривот или изберете го држачот за цевка, скалата или подната платформа. Ако ви треба поголема заштита, побарајте ја облогата за товарниот простор, исклучително отпорна на влажност, хемиски агенси и гребнатини.

ПРОФИТАБИЛНОСТ

Оригиналниот систем за проток на воздух гарантира одлично аеродинамично решение за намалување на потрошувачката на гориво. Аеродинамичкиот комплет се тестира во тунел и на пат за да се обезбеди зголемена заштеда на гориво, а дефлекторите, направени во метакрилат, го намалуваат аеродинамичкиот отпор и турбуленцијата без да влијаат на видливоста.

БЕЗБЕДНОСТ

Активните и пасивните безбедносни системи им гарантираат и на возилото и на патниците безбеден престој на пат: металната заштита, ЕУ сертифициранa, обезбедува предна заштита, додека страничните заштитни шипки, направени од нерѓосувачки челик, спречуваат оштетување на страната на возилото и шасијата. Висококвалитетните безбедносни системи во рикверц обезбедуваат поголем опсег на видливост при изведување на маневри

ВРВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Целосен сет на радија, пренослив навигатор и приспособена камера за контрола на задната страна при рикверц користејќи паметен телефон или таблет Android /iOS како монитор преку апликацијата „IVECO Cam“ ги носат најновите технологии.

ПОВРЗАНОСТ

Новиот мултимедијален систем, новата генерација на GPS локатор и Wi-Fi задната камера ќе го зголемат нивото на поврзување на вашето возило. Благодарение на Qi држачот за паметен телефон, секогаш можете да го имате вашиот паметен телефон на дофат лесно и безбедно на контролната табла и да го наполните вашиот компатибилен паметен телефон без да користите кабли додека возите

УДОБНОСТ

Персонализирајте ја удобноста на вашето возило со сеопфатен избор на додатоци за да создадете поудобен простор за живеење: навлаки за седишта, фрижидер, машина за кафе и комплет за велетање.

ТЕХНОЛОГИЈА, БЕЗБЕДНОСТ И УДОБНОСТ

Eurocargo Додатоци

НОВ ПАЛЕТА НА ДОДАТОЦИ ЗА EUROCARGO

Отсекогаш бил референтна точка и фаворит во индустријата за својата добитна комбинација на технологија, доверливост и разноврсност, денес новиот Eurocargo е уште по стилски, одржлив, ефикасен и полесен за управување од кога било.

Линијата на IVECO додатоци може да се пофали со палета на производи кои се специјално прилагодени да ја подобрат естетиката, удобноста, безбедноста и технологијата на вашиот Eurocargo.

EUROCARGO ОСНОВНИ ДОДАТОЦИ

СЕСТРАНОСТ

Дизајнот и функционалноста се клучните елементи на линијата естетски додатоци: лесни ABS пластични капаци, кои одговараат на возилото, ги штитат ретровизорите и го подобруваат дизајнот и супериорните фарови специјално обликувани за да го нагласат дизајнот на предниот дел на возилото и да му дадат поробусен изглед.

ПРОФИТАБИЛНОСТ

Оригинални Iveco спојлери, прилагодливи, робусни и лесни благодарение на употребата на структурна мрежа и внатрешни ребра со смола. Во комбинација со дефлекторот на прозорците се одлично решение за намалување на потрошувачката на гориво намалувајќи го аеродинамичкиот отпор

БЕЗБЕДНОСТ

Безбедносните системи во рикверц се идеални за обезбедување поголема видливост на возачот додека маневрирате, за зголемена безбедност. Професионалните производи IVECO се карактеризираат со висококвалитетни компоненти и извонредно внимание на деталите. Комплетниte безбедносни системи: аларми, систем за заштита од кражба на гориво и сирени му овозможуваат на возачот да работи на најбезбеден начин.

ВРВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Подобрувањето на престојот на пат е нашата мисија: цела палета на радија за забава за време на работа, најновата генерација на навигатор и посветен паметен телефон и распоред на активности ќе му помогнат на возачот во неговата секојдневна работна мисија.

УДОБНОСТ

Новата линија на навлаки за седишта што ги има Iveco за новиот Iveco Eurocargo се дизајнирани да ги задоволат сите барања и се прилагодени на вашите лични потреби. Заедно со новите душеци и неговиот систем за двојно прицврстување гарантираат пријатна можност за престој на пат.

ОДБЕРЕТЕ НЕПОВТОРЛИВО ВОЗАЧКО ИСКУСТВО

S-WAY Додатоци

НОВИ S-WAY ДОДАТОЦИ НА ДОФАТ

IVECO S-WAY обезбедува комплетно транспортно решение дизајнирано да го подобри животот на возачот на пат и да им овозможи на сопствениците да работат ефикасно, профитабилно и одржливо.

Во согласност со овој нов начин на работа и возење IVECO нуди нова генерација на специјално развиени додатоци кои го прилагодуваат и максимизираат вашето лично искуство со вашиот НОВ IVECO S-WAY

S-WAY ОСНОВНИ ДОДАТОЦИ

СЕСТРАНОСТ

Секој детал е внимателно дизајниран за да ги истакне неговите преовладувачки особини кои ги максимизираат перформансите. Висококвалитетните материјали и прецизното тестирање овозможуваат лесни операции за монтирање. Новиот капак со LED позадинско осветлување дизајниран за обликот на новиот кров го подобрува идентитетот на флотата со приспособеното лого, хромираните елементи и новите моќни налепници кои гарантираат максимална разновидност.

ПРОФИТАБИЛНОСТ

Комбинацијата на уреди: аеродинамичен комплет, сончев штитник и дефлектор ќе ја намали отпорноста на турбуленции со алатките за заштита од кражба на гориво и системот за следење на притисокот на гумите за да се гарантира заштеда на гориво.

БЕЗБЕДНОСТ

Зголемете ја безбедноста на вашето возило помагајќи да се спречат несреќи со целосниот систем на задна камера, а за новото возило е развиена специјална камера за загревање за најекстремните временски услови. Пневматската сирена и комплетната палета на ретро-рефлектирачки додатоци ќе обезбедат максимална видливост на патот.

УДОБНОСТ

Уживајте во престојот на пат: ова е мантрата на линијата Comfort Accessories. Новата микробранова печка ви овозможува да се чувствувате секогаш како дома. Го тестиравме нашето ново пријатно LED светло со USB приклучок за да им овозможиме на возачите и патниците да уживаат во ноќниот живот на пат, читајќи книга. Новите навлаки за седишта и душеци се дизајнирани да ги задоволат различните работни потреби: од бродоградилиште до патување на долги релации.

ВРВНА ТЕХНОЛОГИЈА

HI-TECH линијата на додатоци ви овозможува да имате корист од најновата технологија и инфозабава. Различни можности, со единствена цел: поедноставување на вашата работа и престојот на пат.

Дизајниран е нов држач за контролна табла по мерка со интегриран USB приклучок за полнење на вашите уреди во најлесната и најбезбедната положба. Усогласувањето со новиот аудио и видео систем гарантира иновација, технологија и лесно користење, создавајќи идеална средина за релаксирање.

Daily
Комбето што ќе ја промени вашата деловна перспектива

Eurocargo
Камионот што му се допаѓа на градот, деловен партнер за сите

IVECO S-WAY
IVECO S-WAY возете на нов начин